Twitter’da 140 Karakter Devri Geride Kalıyor

İNTERNET 24 Eylül 2016 - 1:05 974 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Twitter’da 140 Karakter Devri Geride Kalıyor

Sıkca kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter artık fotoğraf,GIF,link ve videolar da 140 karaktere dahil
edilmeyeceğini açıkladı.Twitter artık yep yeni bir özellikle karşımızda.Normal olarak 140 karakter kullanılan Twitter’da linkler, GIF’ler, fotoğraflar ve videolar 140 karaktere dahil edilmeyecek.

Kullanıcıların kendilerini ifade ederken düşüncelerini 140 karaktere sığdırırken, bu yep yeni uygulamayla düşüncelerini ifade ederken daha esnek olacak.Atılacak olan tweette fotoğraf eklendiğin de fotoğraflar 24, linkler ise 23 karakteri kapsıyordu.Durum böyle olunca fotograf ve link içerikli tweet atmak istenildiğinde düşüncenin yazılmasında 92 karekter kalıyordu. Twitter’ın yeni getirdiği bu özellikle beraber GIF’ler, fotoğrağlar,linkler ve videolar 140 karakteri kapsamayacak. Yeni gelen bu farklılık ile beraber Twitter kullanıcaları düşüncelerini çok daha rahat ve özgür bir şekilde ifade edecek. 21 Mart 2016 yılında onuncu yaşına giren Twitter, 300 milyon kullanıcıya sahip olmasına rağmen kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor.Twitter,300 milyon kullanıcısının olmasına rağmen kar etmeyi başaramadı.2015’in sonlarına doğru 2 milyon kullanıcısını kaybeden Twitter için artık yenilik yapmanın vaktiydi diyebiliriz.

Twitter kurucularından olan Jack Dorsey,yeniliklere yer vermek ve şirketi biraz daha büyütebilmek için işe koyuldu.Artık Twitter’da da video, fotoğraf ve GIF paylaşılmasını istiyordu. Çok zaman kaybetmeden Jack Dorsey,300 milyon kullanıcısı olan önemli sosyal içerik olan Twitter’da da video, fotoğraf paylaşılabilme özelliğini kazandırdı ve bunların
üzerine en sonda 140 karakter özelliğinide esnetti.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Duo Nedir?

Google Duo son zamanların en çok aranan özelliklerinden. Google tarafında...

Paypal Alternatifi Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Paypal dünya genelinde " Güvenli Para Akışını " sağlayan çok köklü bir sistem. Paypal saye...

PayPal Alternatifi 6 Online Ödeme Sistemi

Biliyorrsunuz ki PayPal Türkiye pazarından çekildi. Bunun yankıları hala sürerken sizler i...

Google’dan Siyah Kurdeleli Doodle

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği patlama sonrasında tüm Türkiye yasa ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP