Telefonla Konuşurken Dinlendiğimizi Nasıl Anlarız?

MOBİL 24 Eylül 2016 - 1:11 722 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Telefonla Konuşurken Dinlendiğimizi Nasıl Anlarız?

Telefonla konuşurken yasa dışı olarak dinlendiğimizden şüphelenip,tedirgin olabiliryoruz.Peki bunu nasıl anlayabiliriz,bir kaç madde ile bunları özetleyelim.
-Bunlardan en çok bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi konuşma sırasında oluşan cızırtılar,tıkırtılardır.
-Eğer telefonunuzun normalden daha fazla şarjı bitiyorsa telefonlarınız dinleniyordur.
-Cihazınız normalden daha fazla ısınıyor veya kullanmadığınız halde cihazınız ısınıyorsa bu telefonunuzun dinlenildiği anlamına gelebilir tabi bir başka ihtimalde cihazınızın ısınması telefonda arıza olabilceği anlamınıda taşıyabilir.
-Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta ise konuşma sırasında sesiniz derinden geliyorsa dinleniyor olabilirsiniz.Bu durum operatörden kaynaklı sorun da olabilir.Operatörünüzle iletişime geçmenizde fayda var.
Faturalı hat kullananlar için şunu söylemeliyiz ki; eğer faturanızda tanımadığınız numalar varsa dinleniyor olabilirsiniz.
-Yine başka bir önemli unsur ise casus yazılımlardır,bu zararlı yazılımlar diğer adıyla virüsler telefonunuza bulaştıysa başkaları tarafından yönetilebilekceği anlamını taşır.Bu gibi sorunların cihaza format atmadan nasıl çözülebileceği ise telefonun ait olduğu marka müşteri temsilcisiyle irtibata geçmek olacaktır.
Tabi bu maddelerin hepsi bir ihtimaldir,kesinlik belirtmez,en çok bilinmesi gerekenler bunlardır.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp Artık Kişileri Etiketlemeye İzin Veriyor

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yeni bir özellik ile kullanıcı...

Tinder’da Eşleştiğiniz Kişiden Cevap Gelmiyor mu?

Tinder son zamanlarda daha çok aktif olarak kullanılmaya başlandı. " Chat " konusunda, çok...

IOS 10’da Büyük Emoji Nasıl Gönderilir?

Emojiler Akıllı Telefonların artık vazgeçilmezleri. Emoji kullanımı sayesinde, bir birinde...

Android 7.0 Nougat Özellikler ve Yenilikleri

Android 7.0 Nougat sonunda yayınlandı. Daha telefonlara yeni bir Güncelleme gelmedi ama ya...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP