Özgün İçeriğin SEO’ya Etkisi Nedir, Nasıl Yazılır?

SEO 18 Mayıs 2016 - 23:02 517 KEZ OKUNDU 1 YORUM YAPILDI

Özgün İçeriğin SEO’ya Etkisi Nedir, Nasıl Yazılır?

Özgün Makale bence SEO’nun olmazsa olmazlarındadır. Bunun nedeni ise arama motorları özgün ve güncel içeriklere daima önem verir. Arama motorlarının içeriğindeki milyonlarca kayıt arasında bazı siteler yine aynı içerikleri diğer sitelerde defalarca kullanmaktadır. Özgün makale yayınlamak veya özgün yorumlarda bulunmak daima sitenize yarar sağlayacaktır.

Arama motorları özgün makalelerin internet sitelerini, daima üst sıralara taşımaktadır. Genelde yazılan konuların birçok kez başka internet sitelerinde paylaşılmış olması özgün makaleyle kıyaslandığında özgün makaleye göre geride kalmasına sebep olacaktır. Arama motorları kullanıcılarına yeni içerikler sunabilmek için özgün paylaşımlara çok önem vermektedir. Yeni bir site açtığınızda ve tüm içerik başka sitelerden kopyala yapıştır mantığıyla aldığınızda o sitenin geleceğinin pek iç açıcı değildir. Eğer sitenizle ilgili güzel planlarınız varsa kesinlikle ve kesinlikle özgün makaleye ihtiyaç duyarsınız.

Eğer makalenizi kendiniz yazacaksanız şimdi yazacağım adımları takip etmenizde fayda var. Öncellikle hangi alanda yazacaksanız onun ile ilgili araştırmalar yapın mesela SEO konusunda yazacaksınız. SEO konusu hakkında arama motorlarında araştırmalar yapın. Konunuz da SEO Teknikleri olsun bu konu hakkında birçok internet sitesinde yazılar yazılmıştır bunların çoğunu inceleyip kafanızda kendi yazınızı oluşturun ve ilk sıralardaki siteleri nasıl geçerim diye düşünerek yazın.

İmla kurallarına uygun bir özgün makale oluşturunuz ve makaleniz en az 150-200 kelime olsun. Anahtar kelimenizi 200 kelimelik bir makalede 5 6 kere geçirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Makalenizi yazdıktan sonra baştan sona okuyarak eksiklerini hatalarını giderin. Makalenizi yayınlarken görsellerle zenginleştirin Resim etiketi, Resim Başlığı gibi ne kadar boşluk varsa doldurun. Eklenen Resimlerde seo ve hit açısından çok önemlidir bu tavsiyemi dikkate almanızı öneriyorum.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özgün Makale Nasıl Anlaşılır

Bende her blog yazarı gibi takipçilerime her zaman özgün yazılar sunmak isterim. Ama bazen yazılarımızı zen...

Son Yıllarda Link Oluşturmanın Değişim Gösteren 10 Yönü

Merhaba kıymetli takipçilerim, bu içeriğimde benzersiz bir şekilde link inşaası oluşturabilmeniz için mutla...

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırması, SEO’nun temelini oluşturur. Anahtar kelime araştırması kullanı...

SEO Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

SEO Fiyatları Artık günümüzde SEO’ya duyulan ilginin artmas...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 1 )

  • kaan Mayıs 28, 2016 / 7:14 pm Cevapla

    uzun zamandır seo konusunda kaliteli bir blog arıyordum mbu uğraşlarımın neticesinde fazla abartılı olmayan gerektiği kadar aşırıya kaçan ve temiz anlatıp yapan sonunda kaliteli bir seo sitesi buldum.

BU YAZIYA YORUM YAP