SEO Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

SEO 08 Haziran 2016 - 0:40 669 KEZ OKUNDU 1 YORUM YAPILDI

SEO Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

SEO Fiyatları

Artık günümüzde SEO’ya duyulan ilginin artması nedeniyle, sektör git gide zorlu ve rekabetçi bir duruma gelmektedir. Bu nedenlerden dolayı SEO fiyatları rekabetin artmasıyla sürekli olarak artış gösteriyor. SEO konusunda her uzman ve firma farklı fiyatlar vermesinden ötürü müşteriler tereddütte düşüyor. Bu yazımda size SEO fiyatlarını etkileyecek faktörleri ve nelere göre değiştiğini anlatacağım.

 

İstenilen Hedef Ve Konum

SEO çalışmasındaki fiyatı en çok etkileyen kriterdir. Hedefinize ve konumunuza göre fiyatlarda çok büyük değişiklikler olur. Örnek vermek gerekirse ilk sayfa ile ilk 3 sıra arasında bile fiyatlar 2 3 kat artabilmektedir.

 

Hedef Kelimedeki Sıra

Sitenin hedef kelimesindeki sıralaması eğer istenilen hedefe yakın ise çalışma süresi ve zorluğu azaldığından dolayı fiyat bu nedenle azalmaktadır. Bu sebepten dolayı SEO çalışmasına başlanılacak sitenin hedef kelimesinin o anki sıralaması en önemli unsurlardan biridir.

 

Sitenin Yaşı

Sitenizin yaşı ne kadar eski ise Google’ın gözünde itibarin daha yüksektir. Örnek vermek gerekirse hedef kelimeleri aynı olan bir 10yıllık siteyle 3aylık site arasında fiyat değişmektedir yeni sitelerde SEO fiyatı daha fazladır.

 

Sitenin Dmoz Kayıt Durumu

Dmoz.org Dünyadaki en etkili dizin sitelerinden biridir. Dizinde kendi kategorisine ekli siteler SEO konusunda bir adım öne geçmiş olacaktır. Bu nedenle Dmoz.org kayıtlı bir sitenin SEO çalışması bir nebze olsada kolaylaşacaktır ve SEO çalışmasındaki fiyatta azalacaktır.(Dmoz’a Nasıl Kayıt Olunur? Yazımız İnceleyebilirsiniz)

 

Sitenin WordPress Olması

WordPress, seo açısından hali hazırda birçok eklentiye sahip ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir. SEO ayarları diğer içerik sistemlerine göre daha kolay yapılabilmektedir. Buda SEO çalışmalarında daha üst sıralarda kolaylıkla üst sırala ulaşmasını sağlamaktadır. Uzmanlardan fiyat alırken sitenizin alt yapısının WordPress olması büyük bir avantaj sağlamış olup fiyatta indirim yapabilirler.

 

Çalışma Şekli

SEO fiyatlarına en çok etki eden unsurdur. SEO yapacak uzmanın ya da firmanın ekonomik çalışmalar yapması fiyatı direk olarak etkilemektedir. Aynı şekilde ekip çalışması ya da şahıs çalışması da azda olsa SEO fiyatlarını etkileri. Ekip çalışmasının avantajı ise hem daha garanti hem de daha uzun süreli seo çalışması yaptırmış olursunuz.

Teslim Süresi

Seo çalışmasının teslim süresi, siteye gösterilecek ilgi ve yoğunluk direk olarak etkilediğinden fiyatta değişiklikler olacaktır. Örnek vermek gerekirse 1 yıl yerine 6 ayda bitmesini istemek size daha çok kazanç sağlayacaktır fakat çalışmanın yoğunluda artacağından dolayı SEO fiyatı artacaktır.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özgün Makale Nasıl Anlaşılır

Bende her blog yazarı gibi takipçilerime her zaman özgün yazılar sunmak isterim. Ama bazen yazılarımızı zen...

Son Yıllarda Link Oluşturmanın Değişim Gösteren 10 Yönü

Merhaba kıymetli takipçilerim, bu içeriğimde benzersiz bir şekilde link inşaası oluşturabilmeniz için mutla...

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırması, SEO’nun temelini oluşturur. Anahtar kelime araştırması kullanı...

Dmoz Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Bu yazımda sizlere dünyanın en büyük dizini olan DMOZ'u tanıtıcağım ve DMOZ'un ne olduğunu, ne işe yaradığı...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 1 )

  • Mehmet Can Mayıs 18, 2017 / 10:49 am Cevapla

    Konudaki tüm detaylara katılıyorum, kullanıcı deneyimini de unutmamak gerekiyor. Yapılan çalışmalar ne kadar çok kullanıcılara yönelik olursa seoya katkısı okadar çok iyi oluyor, tabi bunların hepsi emeğin bir bütünü olduğu için fiyatı da ona göre belirlenir. https://www.kibriskiralikevler.com/

BU YAZIYA YORUM YAP