Özelleştirilebilir Kartvizit Tasarımları

Tanıtım Yazısı 20 Temmuz 2017 - 18:09 229 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Özelleştirilebilir Kartvizit Tasarımları

ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR KARTVİZİT ŞABLONLARI

 

Tüm iş dünyasında yoğun olarak kullanılan kartvizitlerin standart şablonları vardır. Yaptığımız işin nevi, verdiğimiz hizmetin kalitesi, iş dünyasında bulunduğumuz makam gibi birçok bilgiyi içermesi sebebiyle tasarımın çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, standart ve profesyonel bir kartvizit nasıl olmalıdır?

 

KARTVİZİT BOYUTU

Öncelikle boyutunda tüm dünyada kullanılan bir ölçü standardı vardır. Tasarım ve içerik ne olursa olsun genel olarak standart boyut 85mm × 55mm olarak kabul edilmiştir. Farklı boyutların verdiğimiz insanlarda taşıma ve muhafaza problemi oluşturacağını düşünerek bu ölçülere uyulmalıdır.

 

KİŞİ BİLGİLERİ

Kartvizit bir nevi kimliğimizdir. İçeriğinde öncelikle ad soyad bilgisinin doğru olarak yazılması gereklidir.

 

İŞYERİ BİLGİLERİ

Çalışmış olduğumu firmanın öncelikle logosu mutlaka bulunmalıdır. Ayrıca firmaya ait resmi isim de kartvizite eklenmelidir.

 

İŞ BİLGİLERİ

Çalışmakta olduğumuz firmada ne iş yaptığımız veya hangi görevde olduğumuzun bilgisidir. Bu bilgi aslında iş vasfımızı tanımlar. Bu sebeple mutlaka doğru bilgi yazılmalıdır. Sırf müşteri yüksek mevkide bilsin diye yanlış bir bilgi yazmak zamanla müşteri kaybına sebep olacaktır.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Kartvizitlerde olmazsa olmaz bilgidir. Müşterinin size yeniden ulaşacağı firma adresi, firma telefonu ve size ait telefon yanında mail adresi de yazılmalıdır. Unutmayın yeni müşteri size bu kanallardan ulaşacaktır.

 

Önemine binaen tekrar yazmak gerekirse kartvizit sade ama içerikleri doğru bilgiler ile donatılmalıdır.

Klasik yöntem ile yapılan çalışmalarda bu bilgilerde hatalar olabilir düzeltme ihtiyacı yapılan tüm baskıların çöpe gitme sebebidir.

 

Shopify Inc. Firması tarafından yapılan ve android platformu üzerinden sunulan kartvizit tasarimları programı gerek tasarım gerekse de dağıtım ile ilgili muhteşem kolaylıklar sunmaktadır.

 

Google play store üzerinden, tüm akıllı telefonlar için rahatça kurulabilen bu kartvizit tasarım programı ile en usta tasarımlar basitçe yapılabilir hale gelmiştir.

8 adet özel tasarımı ve her tasarımda 4 farklı renk seçeneği mevcuttur.

Kişisel bilgileri bir kez girdikten sonra tüm tasarımlarda otomatik kullanma özelliği büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Tasarlanan kartviziti kaydetme seçeneği kullanılarak baskı yapılabilir halde iletebilirsiniz. İsterseniz de direk tüm sosyal ortamlarda yüzlerce kişi ile paylaşabilirsiniz.

 BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğal Dondurma: Argelato

Argelato, dondurmada kullandığı sütten süt yağına, meyvelerden ç...

Hackerlığa Giriş İsmmail Bülbül

3 ayda yazılıp 7 ay yayınevleri...

Açılış Organizasyonu

Açılış Organizasy...

Hazır Web Sitesi

Hazır Web Sitesi Web Siteleri artık eski teknoloji kodlama yapılarıyla kodlanmayıp yeni nesil htm...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP