Çizgi Filmler Gerçek Oluyor!

TEKNOLOJİ 24 Eylül 2016 - 1:08 586 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Çizgi Filmler Gerçek Oluyor!

Sıradan bir BMW otomobilini adeta Transformers‘a dönüştüren Türk mühendisler tüm dünyanın dikkatini üzerlerine topladı.Tıpkı küçük çocukların hayallerini süsleyecek gibi görünen bu haber gerçek!
Baktığımızda bir otomobil sadece ulaşım için kullanılır. Eğer hayal dünyamıza inersek otomobili Transformers’a çevirebilir miyiz?Türk mühendisler artık bunu yaptı ve Dünya’yı da şaşırttı.Haberi gördüğümüzde aklımıza ilk gelen şey bu tür bir buluşu yabancı ülkelerdeki mühendislerin yapabileceği ya da bir dahi… Bu inanılması güç icat Türk mühendisler tarafından gerçekleştirildi! Bizler için sadece hayal gibi görünen bu olay Türk mühendisler tarafından sadece 8 ayda gerçeğe dönüştürüldü.
Letrons adını verdikleri projede bunlardan 12’si mühendis olmak üzere toplamda 16 kişilik bir ekip yer aldı. Herkesi oldukça çok şaşırtan bu buluş sadece Türk insanını değil bütün dünyayı şaşırttı ve kendilerine hayran bıraktı. Transformers’dan öte,Letrons adı verilen robot otomobil olan bu buluş mühendislik harikası olarak da kabul edilebilir.Ve bu haberin en önemli noktası ise bu araçların satışa sunulması için yapılan çalışmaların son hızla devam etmesi oldu.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LCD Televizyonlarda Hertz Önemi

LCD Televizyonlar artık daha fazla kullanılırken, Görüntüsü kalitesi ve Televizyon markası...

LG V20 Kamera Özellikleri

LG Son zamanların Akıllı Telefon kapsamında kendini gerçekten de belli eden telefon markas...

Şarjdayken Telefonla Konuşmak Tehlikeli mi?

Akıllı telefonlar artık teknolojik anlamda o kadar büyük gelişim gösterdi ki, son zamanlarda özellik olarak...

iPhone 7 Hakkında Son Güncel Özellikler

Apple tarafından merakla beklediğimiz model olan iPhone 7, gerçekten üst ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP