WPtouch Eklentisi Ve Ayarları

WORDPRESS 05 Mayıs 2016 - 23:41 788 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

WPtouch Eklentisi Ve Ayarları

WPtouch ; WordPress tabanlı bir siteyi, iPhone gibi cihazların mobil tarayıcıları ve günümüz akıllı telefonlarını uyumlu hale getirmek için geliştirilmiş bir eklentidir. IPhone ve iPod touch gibi cihazlarının kullanışlarının artmasıyla gözle-popüler web siteleri, arayüzlerini bu cihazları tercih eden kullanıcılar için geliştirmeye başladılar.

Günümüz dokunmatik ekran kullanımını kolaylaştıracak rahatça seçilebilir büyük butonlar, ekrandan taşmayan ve okumayı ciddi anlamda kolaylaştıran metin kutuları ile bu arayüzler , mobil cihazları tercih eden kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Sizde web sitenizin mobile uyumlu olmasını istemez miydiniz ?

 

Kurulum :  1. İlk olarak , WPtouch : Mobil eklenti + WordPress teması adresinden indirebileceğiniz doyanın içinde bulunan eklenti klasörünü web alanınızdaki ”wp-content/plugins” klasörünün içine yüklemelisiniz.

2.Yükleme gerçekleştikten sonra WordPress yönetim panelinden ” Eklentiler –> WPtouch iPhone Theme –> Etkinleştir ” yolunu takip ederek eklentiyi aktif hale getiriyoruz. Sonrasında ” Ayarlar –> WPtouch” adımıyla eklenti ayarlarına geçiyoruz.

3.Son olarak ; Simge,font, arka plan, reklam gibi ayarlarınızın tamamını yaptıktan sonra en altta bulunan ” Save Options” butonunu seçerek , web sitenizi mobil cihazlardan ziyaret edilebilir devreye sokacak arayüzü çalışır hale getirmiş olacaksınız.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Visual Composer Çalışmıyor (Çözümü)

Wordpress kullananların vazgeçilmez eklentisi olan Visual Composer yaklaşık 1 milyon web sitesinde kullanıl...

WordPress Sürüm Değiştirme

Her zaman wordpress sürümünüzün en güncel olması önerilir güvenlik açısından fakat yeni sürümlerde temanız ...

WordPress’te Bir Sayfayı Veya Yazıyı Yoruma Kapatma

Web sitenizde özellikle yorum yapılmasını istediğiniz yazılar veya sayfalar olabilir. Ya da o yazıya çok fa...

WordPress Benzer Yazılar Eklentisi

Evet arkadaşlar çoğumuzun sıklıkla kullandığı ve aradığı benzer yazılar eklentisini paylaşacağım ve kurulum...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP