Google Allo Karşınızda

YAZILIM 24 Eylül 2016 - 1:13 565 KEZ OKUNDU 1 YORUM YAPILDI

Google Allo Karşınızda

Yeni anlık mesajlaşma uygulaması olan Allo, WhatsApp,İmessage gibi rakipleriyle nasıl bir rekabet yaşayacağı söz konusu.Bildiğimiz üzere WhatsApp ve birde Imessage çok sık kullanılan sosyal ağdır.
Google tarafından kullanıcılara sunulan mesajlaşma uygulaması sadece Iphone’larda olmayacak, yani Andoidlerde de kullanabileceğiz.İOS ve Anroid işletim sistemlerini destekleyen bu uygulama 22.09.2016 tarihi itibariyle kullanıcılara sunuldu.

Gündemde olan bu uygulamanın WhatsApp ve Imessage‘den farkı ise Google Asistan özelliğinin bulunmasıdır. Yani bizler bu uygulamayı kullanırken aynı zamanda arama da yapabileceğiz.
Bir çok konudaki soru işaretlerimizi bu uygulamayla paylaşabiliyoruz. Örneğin “en yakın Fast Food’cu nerede?”. Uygulamayı kullanırken kolaylıkla sorularımızı sorabileceğiz.

WhapsApp’ta gönderebildiğimiz fotoğraf, video, emoji ve stickerlerı Google Allo içerisinde barındırıyor yani, uygulamayı kullanırken karşıdakine GIF, fotoğraf, sticker ve emojigönderebileceğimiz ve aynı zamanda fotoğrafın üzerinde yazı yazabilecek ve karalama yapabileceğiz.
Bildiğimiz üzere WhatsApp gibi uygulamalarda fotoğrafta karama yapamıyoruz ve bunu yapmak için tekrar bir uygulamaya ihtiyacımız oluyor,ama bu uygulama sayesinde fotoğraflarımızı karalamak ve üzerine yazı yazmak için ekstradan uygulamaya ihtiyacımız olmayacak. Zaten Google Allo’nun en belirgin özelliği Google Asistanı olması ve de fotoğraf üzerinde karalama ve yazı yapabilmemizdir.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp’a Sesli Mesaj ve Geri Arama özelliği geliyor!

Geçtiğimiz nisan ayında WhatsApp’a “Sesli Mesaj” ve ”arka Arama” özelliklerinin g...

Windows 10’a Güncelleme Geliyor

Windows on tabanlı bütün cihazların bedava Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi 2 Ağustos’ta kullanıma sunulma...

iPad Pro’da iOS 9.3.2 Güncellemesi

Yeni iOs güncellemesi bu sabah yayınlandı. Ancak görünüşe göre iOS 9.3.2, iPod Pro için bir tehtid unsuru. ...

Windows 10 Mobile’a parmak izi desteği geliyor

Microsoft, Windows 10 Mobile işletim sistemine parmak izi tarayıcısı desteğini önümüzdeki yaz mevsiminin iç...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 1 )

  • Onur Çakır Haziran 25, 2017 / 1:07 pm Cevapla

    Bunların hepsinin temel amacı Whatsapp’ın sonunu getirmek ve onun yediği pastadan pay almak ama whatsapp o koltuktan hiç inmeyecek gibi.

BU YAZIYA YORUM YAP