Windows 10 Mobile’a parmak izi desteği geliyor

YAZILIM 14 Mayıs 2016 - 21:59 487 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Windows 10 Mobile’a parmak izi desteği geliyor

Microsoft, Windows 10 Mobile işletim sistemine parmak izi tarayıcısı desteğini önümüzdeki yaz mevsiminin içinde getirmeye hazırlanır. Windows Hello’nun varlığı yardımı ile yüz tanıma yöntemiyle Windows telefonların ekran kilidini kaldırmak olası hâle gelse de, parmak iziyle telefonların ekran kilidinin açılamaması ciddi bir eksiklik olarak niteleniyordu.

Microsoft, WinHEC konferansında yaptığı duyuruyla Yıldönümü Güncellemesi’nin Windows 10’a ve mobil versiyonuna parmak izi tarayıcı desteği getireceğini açıkladı.

Windows telefon üreticilerinden kaç tanesinin cihazlarına parmak izi tarayıcısı yerleştireceği hakkında şu aşamada bir şey söylemek pek mümkün değil. lakin bu destekten faydalanacak ilk cihazın HP Elite x3 bulunduğu şimdiden biliniyor.

Microsoft, bazı Windows telefon üreticilerinin FPC ve Synaptics’cilt parmak izi tarayıcısı kullanma deneyimine sahip olduğunu, ancak diğer parmak izi tarayıcılarının Windows Hello’ya entegrasyonunun sağlanabilmesi için biraz daha çok çalışmaya gereksinim duyulabileceğini belirtmeyi ihmal etmedi. Halen Yıldönümü Güncellemesi üzerindeki testlerini sürdüren Microsoft’un temmuz ayının sonları sebebi ile güncellemenin hem masaüstü hem de mobil versiyonunu yayınlaması bekleniyor.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Allo Karşınızda

Yeni anlık mesajlaşma uygulaması olan Allo,

WhatsApp’a Sesli Mesaj ve Geri Arama özelliği geliyor!

Geçtiğimiz nisan ayında WhatsApp’a “Sesli Mesaj” ve ”arka Arama” özelliklerinin g...

Windows 10’a Güncelleme Geliyor

Windows on tabanlı bütün cihazların bedava Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi 2 Ağustos’ta kullanıma sunulma...

iPad Pro’da iOS 9.3.2 Güncellemesi

Yeni iOs güncellemesi bu sabah yayınlandı. Ancak görünüşe göre iOS 9.3.2, iPod Pro için bir tehtid unsuru. ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP